Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Grad Krapina nastavlja osiguravati sredstava za svoje udruge. Ovoga puta iz proračuna su osigurana sredstva u iznosu od 133 000 kuna za udruge u sportu i rekreaciji te za manifestacije i događanja od posebnog interesa Grada.

Gradonačelnik Zoran Gregurović potpisao je s predstavnicima udruga 10 ugovora za njihove programe i projekte u 2022. godini.

-Grad Krapina kontinuirano pomaže udruge i iz godine u godinu pokušavamo povećati osigurana sredstva za udruge u našem proračunu. Što se tiče samih sredstava ili kroz nekoliko programa, za sport ide preko našeg Krapinskog sportskog saveza. Imamo natječaj i za udruge u kulturi i udruge u socijalnoj skrbi, zdravstvu, poljoprivredi i lovstvu, a danas smo podijelili sredstva za udruge u sportu i rekreaciji. To su udruge koje ne mogu direktno biti u Krapinskom sportskom savezu poput planinara, izviđača i slično, i dva natječaja za pokroviteljstva u kulturi i tehničkoj kulturi, te pokroviteljstva za manifestacije u sportu – objasnio je gradonačelnik iskazavši nadu kako će sljedeće godine osigurati i još više sredstava.

-Hvala svima koji rade u udrugama zato jer oni ulažu ono što je u današnje vrijeme najvrijednije, a to je svoje slobodno vrijeme i ono drugo, što uvijek volim istaknuti, grad nisu samo ceste, grad nisu cijevi, rasvjeta i slično, grad su ljudi, grad su naše udruge jer oni čine život jednog grada i bez njih sigurno bi naš grad bio puno siromašniji – zaključio je Gregurović.

Predsjednik Krapinskog sportskog saveza Saša Kundih zahvalio se gradonačelniku, Gradu Krapini te gradskim vijećnicima koji su, kako je rekao, i ove godine dokazali da cijene sport i kulturu.

- Sredstva su nam povećana u odnosu na prošlu godinu i to sa milijun na 1.350.000 kuna, što je zaista jedna respektabilna cifra. Radi se o povećanju od 35 posto, a ono što je bitno je da zahvaljujući tim povećanjima u sportu i kulturi imamo sve više djece koji se bave sportom. Tako trenutno imamo između 400 i 500 klinaca koji se aktivno bave sportom i sudjeluju na natjecanjima. Nadam se da će i ubuduće Grad Krapina imati toliko razumijevanja - rekao je Kundih zahvalivši se još jednom u ime Krapinskog sportskog saveza, njegovih članova, djevojčica i dječaka kao i sportskih djelatnika i djelatnica.

Predsjednik Informatičkog kluba KRIK Stjepan Šalković zahvalio je Gradu Krapini što misli i na njih i što ih prati u njihovom radu, kao i sve udruge sa svog područja. Ova pomoć, dodaje Šalković, posebno im je bila značajna u vrijeme pandemije koronavirusa.

- Informatički klub KRIK radi s djecom, osnovnoškolcima i srednjoškolcima. Uskoro kreće i Ljetna škola informatike, krajem kolovoza. Ove godine bit će održana u suradnji s Muzejem neandertalaca. U animaciji radimo s neandertalcima, a počeli smo stvarati i zagorsku mornaricu – opisao je Šalković.

Sredstva za područja sporta i rekreacije dodijeljena su Odredu izviđača Hrvatsko zagorje Krapina za Izviđački program 2022., Planinarskom društvu Strahinjčica za program „Upoznajmo Strahinjčicu”, Športskoj udruzi „Šabac” za opremanje i adaptaciju objekata sportskog igralište te Društvu sportske rekreacije UNIFIT za program „Aktivno ljeto u parku”.

Što se tiče sredstava za manifestacije i događanja dodijeljena su sredstva Društvu naša djeca Krapina za godišnji program rada, Krapinskom Informatičkom klub KRIK za Ljetnu školu informatike, Krapinskom sportskom savezu za „Dane krapinskog sporta”, Trkačkom klub Maraton za održavanje 9. Krapinskog cenera, Savate klubu Krapina za organizaciju 1. Otvorenog prvenstva Krapina te Športskoj udruzi „Bobovje i Pristava” za Malonogometni turnir „3vs3”.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29