Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Postojeću školsku zgradu podiglo je građanstvo hrvatskog slobodnog trgovišta Krapina 1911. godine, velikom zaslugom Vilibalda Sluge, načelnika kraljevskog slobodnog i poveljnog trgovišta Krapina.  Kamen temeljac položen je u rujnu 1911. godine, a već oko Božića zgrada je bila pod krovom. Školska godina 1912/1913. počela je u novoj školskoj zgradi. Te školske godine školu je polazilo ukupno 127 učenika (62 dječaka i 65 djevojčica).

1925.godine škola postaje jedinstvena za mušku i žensku djecu pod nazivom Državna osnovna škola. Škola je bila četverogodišnja. Neposredno prije drugog svjetskog rata školu je polazilo 638 učenika. Za vrijeme drugog svjetskog rata u školsku zgradu ušla je okupacijska vojska pa se nastava održavala na raznim mjestima u Krapini i to vrlo neredovito. 1945. odmah nakon oslobođenja škola nastavlja radom kao četverorazredna škola. Učenici koji završavaju četvrti razred nastavljaju školovanje u I., II. i III. razredu Gimnazije u Krapini (u zgradi naše škole). 1950. godine škola je pretvorena u osmogodišnju školu. 1958. školi su pripojene škola u Podgori i Lepajcima. Tada je škola imala 1230 učenika. 1963/64. dograđena je športska dvorana, izvršene su adaptacije i povećan je broj učionica i funkcionalnog prostora. Od 1965. godine u povodu proslave 300 obljetnice školstva u Krapini, Osnovna škola u Krapini nosi ime našeg sugrađanina , dr. Ljudevita Gaja. Broj učenika se iz godine u godinu povećavao, pa se zbog nedostatka prostora krajem 1969. pristupilo izgradnji nove školske zgrade u Dolcu. Već 12. prosinca 1971. počela je nastava i u novoj školskoj zgradi , ali samo za učenike V.-VIII. razreda, dok su učenici I.-IV. razreda ostali u staroj školskoj zgradi. Školske godine 1978/79. uslijedilo je formiranje dviju škola u Krapini i to OŠ sa sjedištem u staroj školskoj zgradi i OŠ sa sjedištem u novoj školskoj zgradi u Dolcu.

Od 01.09.1995. odlukom Županijske skupštine Krapinsko-zagorske županije našoj školi pripojena je i Područna škola Donja Šemnica koja se do tad nalazila u sastavu OŠ Radoboj. 2001. godine izvršena je sanacija krovišta, 2002. sanirana je stolarija, a 2003. izvršena je sanacija stolarije. Škola je opet zablistala starim sjajem i postala jedna od najljepših građevina u Krapini. Danas školu polazi 574 učenika raspoređenih u 30 razredna odjela. U Matičnoj školi u Krapini imamo 463 učenika u 20 razrednih odjela I.-VIII. razreda. U Područnoj školi Šemnica Donja imamo 55 učenika u 6 razrednih odjela I.-VIII. razreda, a u Područnoj školi Lepajci 56 učenika u 4 razredna odjela I.-IV. razreda.

U školi je zaposleno ukupno 59 djelatnika:

Ravnateljica škole: Dragica Belošević 

Zamjenica ravnateljice: Miljenka Hršak

Voditelj PŠ Šemnica D.: Štefica Tušek

Voditelj PŠ Lepajci: Katarina Barlović

Tajnica: Nevenka Krsnik

Računovođa: Biserka König 

Stručni suradnici:

Pedagoginja: Božica Horvat 

Defektologinja: Aleksandra Podsečki

Knjižničarka: Suzana Pracaić

Učitelji razredne nastave: 14

Učitelji predmetne nastave: 29

Uvjeti u kojima škola djeluje i postiže zapažene rezultate  ne zadovoljavaju u potpunosti potrebe suvremeno organiziranog nastavnog procesa. Radi se u klasičnim specijaliziranim učionicama bez adekvatnih kabineta. Na poboljšanju materijalnih uvjeta rada i na opremanju učioničkog prostora nastavnim sredstvima i pomagalima radimo kontinuirano već treću godinu. Većina učionica je opremljena novim namještajem. Sve učionice imaju grafoskop, a AV ormarićem (TV, videorekorder, glazbena linija) opremljene su sve učionice gdje su učitelji iskazali potrebe. U svim učionicama su postavljene zavjese. Učenici i djelatnici škole aktivno se uključuju u sve kulturne  manifestacije i humanitarne akcije u Krapini i šire. Učenici naše škole postižu zapažene rezultate na raznim natjecanjima na nivou naše županije, a često se plasiraju i na državna natjecanja.  

 • Nove mjere - stupaju na snagu 27. listopada 2020. g.

  Nove mjere - stupaju na snagu 27. listopada 2020. g.

  Nacionalni stožer civilne zaštite donio je nove mjere s obzirom na pogoršanu epidemiološku situaciju u Hrvatskoj.Nove mjere su:-zabrana održavanja svih javnih događanja i okupljanja na kojima je više od 50 osoba na jednom mjestu-na svadbenim svečanostima može biti prisutno najviše 30 osoba-na pogrebima, posljednjim ispraćajima i polaganjima urni može biti

  više...
 • UPUTE GRAĐANIMA VEZANO ZA KAŠNJENJE REZULTATA TESTIRANJA NA KORONAVIRUS I NEMOGUĆNOST PRAVOVREMENOG PROVOĐENJA DALJNJEG TESTIRANJA ZBOG NEDOSTATKA REAGENSA

  UPUTE GRAĐANIMA VEZANO ZA KAŠNJENJE REZULTATA TESTIRANJA NA KORONAVIRUS I NEMOGUĆNOST PRAVOVREMENOG PROVOĐENJA DALJNJEG TESTIRANJA ZBOG NEDOSTATKA REAGENSA

  S obzirom na velik broj uzoraka za koje se čekaju rezultati testiranja na koronavirus i nemogućnost pravovremenog provođenja daljnjeg testiranja zbog nedostatka reagensa, kako u Hrvatskoj, tako i u Europi, Stožer civilne zaštite Krapinsko-zagorske županije apelira na sve građane da:1) Ako imaju simptome i testirani su, ali nalaz još nije

  više...
 • NOVA OBAVIJEST O NEODRŽAVANJU IZLAGANJA NA JAVNI UVID PODATAKA NOVE IZMJERE ZA KATASTARSKU OPĆINU VELIKA VES NOVA!

  NOVA OBAVIJEST O NEODRŽAVANJU IZLAGANJA NA JAVNI UVID PODATAKA NOVE IZMJERE ZA KATASTARSKU OPĆINU VELIKA VES NOVA!

       Sukladno preporukama epidemiologa i uputama Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, a s ciljem sprječavanja širenja zaraze virusom COVID-19, zbog bolesti i samoizolacije pojedinih djelatnika Općinskog suda i Državne geodetske uprave koji su zaduženi za provedbu izlaganja na javni uvid podataka nove izmjere za katastarsku općinu Velika Ves Nova

  više...
 • OBAVIJEST O NEODRŽAVANJU IZLAGANJA NA JAVNI UVID PODATAKA NOVE IZMJERE ZA KATASTARSKU OPĆINU VELIKA VES NOVA!

  OBAVIJEST O NEODRŽAVANJU IZLAGANJA NA JAVNI UVID PODATAKA NOVE IZMJERE ZA KATASTARSKU OPĆINU VELIKA VES NOVA!

  Sukladno preporukama epidemiologa i uputama Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, a s ciljem sprječavanja širenja zaraze virusom COVID-19, obavještavamo građane Grada Krapine kako se zbog bolesti i samoizolacije pojedinih djelatnika Općinskog suda i Državne geodetske uprave, a koji su zaduženi za provedbu izlaganja na javni uvid podataka nove izmjere za

  više...
 • Operativni plan deratizacije

  Operativni plan deratizacije

  Sustavna deratizacija Grada Krapine – jesenska akcija počinje 19.10.2020. godine. Deratizacija će se provoditi od centra prema periferiji Grada Krapine.Vrste meka koje će se koristiti:1) PRESOL PLUS PŠENICA / BRODILON MAMAC / RATIMOR ŽITNI MAMAC - aktivna tvar bromadiolon 0,005%, denatonium benzoat 0,001%2) PRESOL PLUS PARAFINSKI BLOK / BRODILON BLOK / RATIMOR PARAFINSKI BLOK - aktivna tvar

  više...
 • Javni poziv za evidentiranje nerazvrstanih cesta

  Javni poziv za evidentiranje nerazvrstanih cesta

  Temeljem  članka 131., 132. i 133- Zakona o cestama (Narodne novine broj 84/ll,22113, 54113, 148113,92114 i | 10/19) i članka 36. Statuta Grada Krapine (Službeni glasnik Grada Krapine broj 04/09,03/13 i0l/18), Gradonačelnik Grada Krapine dana 28.9.2020. objavljuje JAVNI POZIV (Obavijest o započinjanju postupka evidentiranja nerazvrstanih cesta) Grad Krapina obavještava sve nositelje

  više...
 • Dimnjačarske usluge

  Dimnjačarske usluge

  Koncesionar za dimnjačarske poslove Grada Krapine krenut će u intenzivnije čišćenje i kontrole dimovodnih objekata s početkom sezone grijanja od 1. listopada, na području koje obuhvaća sljedeća naselja: Krapina, Bobovje, Doliće, Lazi Krapinski, Podgora Krapinska, Pristava Krapinska, Strahinje, Tkalci, Zagora, Žutnica, Donja Šemnica, Gornja Pačetina, Lepajci, Mihaljekov Jarek, Polje Krapinsko,

  više...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29